Başkan

Başkandan Mesaj

28 Mart’ta halkımızın teveccühüyle belediye başkanı olarak göreve başladığımızda ilk önce bir durum tespiti yaptık ve önceliklerimizi ortaya koyduk. En önemli eksiklik olarak da halktan kopuk, vatandaşın derdini rahatlıkla anlatamadığı ve anlatsa da çözüm bulamadığı bir yapılanma ile karşılaştık. 

Belediye yönetiminin insan merkezli bir anlayışla daha başarılı olabileceğine inandık ve personelimizi de buna inandırdık. Belediyelerde hizmet kalitesinin sadece başkan değişikliği ile değil bir zihniyet değişikliği ile yükseltilebileceğine inandık ve düzenlediğimiz hizmet içi eğitim seminerleri ile "Hizmette hayır demeyen bir belediyecilik" anlayışını belediyemize hakim kıldık. 

Hangi makam, mevki veya kurum olursa olsun, halktan kopuk bir idarenin başarısızlığa mahkum olacağını gördük ve halkımızla belediyemizi birbirini tamamlayıcı unsurlar olarak kabul ettik. Bu zamana kadar ihmal edilmiş olan sivil toplum örgütleri ile irtibat kurduk ve belediyeyi toplumun tüm kesimleri ile organize olabilen ve ortak çalışmalar yürütebilen bir yapıya kavuşturduk. 

Belediye yönetiminde bireysel başarıya değil ekip ruhunun başarısına inandık ve bazı görev değişiklikleri ve takviyelerle oluşturduğumuz genç, deneyimli, güven veren ve ne yapacağını çok iyi bilen bir yönetim oluşturarak hizmet çıtasını her gün biraz daha yukarıya çektik. 

Geride bıraktığımız yılda ortaya koyduğumuz performans, değerli halkımızdan almış olduğu üstün takdir ve tebrikler, bundan sonra yapacağımız çalışmalara daha büyük bir azim ve kararlılıkla sarılmamızı sağlamıştır. Beldemizin kalkınması, halkımızın daha huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir Ayançık'da yaşaması için yaptığımız hizmetlerimiz artarak devam edecektir. 

Daha mutlu yarınlar için; halkımızın takdiri ve desteği ile artan hizmet aşkımız ve heyecanımızla Ayancık için üretmeye, halkımızın acısını ve sevincini paylaşmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızın gerçekleşmesinde, katkılarını eksik etmeyen merkezi idareye, Değerli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na, Sinop Milletvekillerimize, parti teşkilatımıza, belediye meclis üyelerimize ve belediye personelimize teşekkür eder; saygılar sunarım..