Haberler

AYANCIK BELEDİYESİ YAZ FUTBOL OKULU ÖĞRENCİLERİ SERTİFİKALARINI ALDI

Okulların kapanmasıyla Ayancık Belediyesi Yaz Spor Okuluna başlayan öğrencileri sertifikalarını aldı

Okulların kapanmasıyla Ayancık Belediyesi Yaz Spor Okuluna başlayan öğrencileri sertifikalarını aldı

Ayancık Belediyesi Yaz Spor Okulu kursuna, 20 Mayıs 2017 tarihinde başlayan kursiyer öğrenciler, düzenli antrenman programı ve deneyimli antrenörlerle yaz boyunca eğitimler aldı. Bu çalışmalarla birlikte öğrenciler, il ve ilçe genelinde düzenlenen spor müsabakalarıyla da kendilerini geliştirme fırsatı elde etti.

Her yıl okulların kapanmasıyla geleneksel hale gelen yaz spor okulu, hafta içi her gün Ayancık Olimpik Kapalı Spor Salonu, İlçe Gençlik Merkezi ve Ayancık Gazi Stad’ında basketbol, voleybol ve futbol branşlarında toplamda 150 öğrenciye eğitim verdi. Yaz Spor Okulu hakkında konuşan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, “Yaz spor okullarıyla sporu yaşam biçimi haline getirmeye çalışıyoruz. Sağlıklı ve sporcu nesiller yetiştirilmesi, çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla her yıl düzenli ve ücretsiz olarak bu kursları organize ediyoruz. Yaz Spor Okulu, spor aktivitelerinin yanında öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları, serbest zamanlarını değerlendirmeleri, sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyor” dedi. Yaz Spor Okulunun Kış Spor Okulu olarak da devam edeceğinin müjdesini veren Ergün, gençlerin ve çocukların yaz aylarında olduğu gibi tüm yıl boyunca da Kış Spor Okuluyla spor yapma imkanı elde edeceğini ifade etti. İlçemize büyük zorluklarla kazandırılan, Kapalı Olimpik Spor Salonu, İlçe Gençlik Merkezi, Gazi Stadı aydınlatma ve çimlendirme, tenis kortu tesisleri, bu noktada büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.   

Sertifikalarını alan öğrenciler, 2. Uluslararası Sinop Mutluluk Festivali kapsamında, Ozan Utku Taşkın anısına 09 Eylül Cumartesi günü Sinop’ta düzenlenen 7-10 Yaş Arası Futbol Gelişim Turnuvasında ikinci olarak aldıkları kupayı Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün’e hediye etti.

 

Benzer Haberler