Haberler

AYANCIK BELEDİYESİ’NİN GENÇLİK HİZMETLERİ VE İLÇE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİRLİKTE ORGANİZE ETTİĞİ KIŞ SPOR OKULU AÇILDI

Ayancık Belediyesi tarafından açılan Kış Spor Okulu 1. Dönemi 28 Ekim Cumartesi günü, Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan ilk antrenmanla başladı.

Ayancık Belediyesi tarafından açılan Kış Spor Okulu 1. Dönemi 28 Ekim Cumartesi günü, Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan ilk antrenmanla başladı.

      Ayancık Belediyesi tarafından açılan Kış Spor Okulu 1. Dönemi 28 Ekim Cumartesi günü, Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan ilk antrenmanla başladı. İki dönem halinde planlanan Kış Spor Okulu 1.Dönemi voleybol, basketbol, masa tenisi, branşlarında pazartesi, çarşamba, perşembe, cumartesi, pazar günleri yapılacak antrenmanlarla 20 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek.

      Ayancık Belediyesi Spor Okulları Antrenörü Mustafa Yağız, kayıtların devam ettiğini belirterek, “Her sene olduğu gibi bu sene de Kış Spor Okulumuzu açtık. Kurslarımıza yaz gruplarından çok sayıda öğrencinin katılması bizi sevindirdi. Teknik ve taktik eğitimin yanı sıra, çocuklara eğlenceli vakitlerde sunuyoruz. Fiziki yapılarına ve gelişimlerine açtığımız Kış Okulu kurslarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tüm çocuklarımızı kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

      Çocukların spor eğitimlerine devam etmesini sağlayarak, spor disiplini içerisinde takım olabilmelerini ve birlikte hareket etmelerini amaçlayan spor okulları, deneyimli ve eğitimli antrenörlerle bunları sağlamaya çalışıyor. Bu konuda Ayancık Belediyesinin desteğini her zaman gördüklerini söyleyen Gençlik Hizmetleri Ve İlçe Spor Müdür Vekili Altan Yücel, birlikte yapılan organizasyonlarla gençlere yararlı programlar hazırladıklarını belirtti. Bu spor kurslarıyla bir araya gelen çocuklar arasında yetenekli olanlar antrenörleri tarafından keşfedilerek, yeteneği olan branşlara yönlendirildiğini ifade etti

      Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ayancık Belediye başkanı Ayhan Ergün, “Çocuklarımızın sporla eğitimlerine devam etmesini sağlamak spor disiplini içerisinde takım olabilmeleri ve birlikte hareket edebilmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ayancık’ta spor kursları ile bir araya gelen çocuklarımız yeni arkadaşlıklar kuruyor, tanışıyor ve kaynaşıyorlar. Hedefimiz Ayancık’ta spor yapmayan kimsenin kalmaması, bu anlamda pek çok branşta kurslarımız var istek olması halinde başka alanlarda da kurslar açabiliriz. Spor kurslarımız yaz kış tüm yıl boyunca devam ediyor, herkesi spor okullarına spor yapmaya bekliyoruz” dedi.

Benzer Haberler