Haberler

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Sinop’ta

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına katıldı.

Açılışa Bakan Canikli’nin yanı sıra TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, çevre illerden gelen bürokratlar ve davetliler katıldı.

Yüksek Okul açılış sonrası Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti.

Burada bazı açıklamalarda bulunan Bakan Canikli, gümrük ihtiyaçlarının talep oldukça yerine getirileceğini belirterek, "Son yatırımlardan sonra biz Sinop'ta ticaretin artacağına ve hızlanacağına inanıyoruz. Bununla bağlı olarak bir gümrük ihtiyacı ortaya çıkacağı şeklinde bir kanaatimiz ve beklentimiz var. Bu gelişmeyi değerlendiriyoruz. Bu gelişim çerçevesinde ihtiyacı karşılamak üzere ihtiyacın ortaya konulması halinde bir gümrük yapılanması noktasında daha önce görüştük bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Bakan Canikli, Sinop Valiliği ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy'u Ak Parti binası önünde düzenlenen karşılama törenine Belediye Başkanımız Ayhan Ergün, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Özünlü, Ak Parti İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, İl ve ilçe teşkilatlarıyla partililer katıldı.

Benzer Haberler