Haberler

İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞÖLENİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri müthiş bir organizasyonla gerçekleştirildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri müthiş bir organizasyonla gerçekleştirildi.

ilçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan anma programı binlerce Ayancık’lının katılımıyla gerçekleştirildi. 15 Temmuz akşamı saat: 19.00 da Demokrasi ve Cumhuriyet meydanında bir araya gelen İlçe protokolü ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ve sloganlar eşliğinde ‘’Şehitlerimize Saygı ve Milli Birlik Yürüyüşü’’ gerçekleştirdi. Yoğun katılımın gerçekleştiği yürüyüşün sonrasında 15 Temmuz Özel Programı için Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında yerlerini alan vatandaşlar duygu yüklü özel bir programla Şehitlerimizi andı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının söylemesi ile başlayan programda açılış tilavetini TRT Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması finalisti Akşemseddin cami İmam Hatibi Kurra Hafız Sefa Kırcı hoca gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve İlçe Kaymakamı Çağlayan Kaya’nın günün anlamına binaen yaptığı konuşmalarla devam eden programda 15 Temmuz’un kahraman şehitlerinden Ömer Halis Demir için yazılan ‘’30 KUŞ’’ şiirini canlı olarak okuyan Mustafa Kemal Yıldız isimli genç kardeşimiz alanı dolduran binlerce kişinin duygulu anlar yaşamasına sebep oldu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında halka hitabını hep birlikte izleyen vatandaşlar, sonrasında İlçemiz Yeni Cami İmam Hatibi Sefer Kırbacı Hocamız ile yine Yeni Camii Müezzin Kayyımı Seyfi Öztürk Hocalarımızın büyüleyici ses ve yorumlarıyla seslendirdiği ‘’Makber Naat’ı’’ ve ‘’Çanakkale Şehitleri Kasidesi’’ ni dinledi. Sema gösterisi ile renklendirilen anma programı Sümbül Efendi Camii Emekli Baş müezzini, Türkiye Hafızlar ve Mevlithanlar Derneği Üyesi Duahan Hacı Hafız Cemal Bozay hocamızın ‘’15 Temmuz’u Unutmamak’’ konulu konferansları ve duası ile devam etti.

‘’Milli Birlik Günü’’ anma programı;  Toplanmanın, birlik ve beraberliğin çağrısı olan Salaların Saatler 12.13 ‘ü gösterdiğinde ilçemizde ki tüm camilerimizden aynı anda canlı olarak okunması sonrasında Semazen eşliğinde hemşerimiz Osman Erdoğan tarafından verilen Tasavvuf Musikisi konseri ve çeşitli Sinevizyon gösterimleri ile Sabah Namazına kadar devam etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerinin ikinci günü ise İlçe Müftülüğümüz tarafından hazırlanan programla son buldu.

Benzer Haberler