Haberler

İlçemizde 29 Ekim Kutlamaları İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Kutlamaları

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Kutlamaları İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

İlçemizde 29 Ekim Kutlamaları

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet'in 96'ncı yıldönümü yurdumuzun her yerinde olduğu gibi, Ayancık’ta da 28 Ekim 2019 Pazartesi günü ilçe meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Kutlamalar 29 Ekim 2019 Salı günü saat 10.00'da Kaymakamlık binasında Kaymakam Abdullah Şeçkin Koçak eşliğinde Tebrikatı kabul Töreni ile başladı. Ardından 10.45’de Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak ve Belediye Başkanı Hayrettin Kaya’nın Öğrencileri, Öğretmenleri ve Protokol üyelerini selamlamaları ile devam etti. Akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşma Ayancık Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak tarafından yapıldı.

Ortaokullar arası ve Liseler arası şiir yarışmasında birinci olan öğrenciler şiirlerini okumasının ardından, 29 Ekim etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak, Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ve İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaya tarafından verildi. Kutlamalar, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Halk oyunları eğitmeni Nuran Kurt yönetiminde Halk oyunları gösterimi ile son buldu.

Törene, İlçe Kaymakamı Abdullah Seçkin Koçak, Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Furkan Akgün, İlçe Emniyet Müdürü Komiser Furkan Akgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altundal, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, sivil toplum kuruluş üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayram kutlamaları saat 18.30'da yapılan fener alayının ardından sona erdi.

Benzer Haberler