Haberler

SUKAP PROJESİ İHALESİ YAPILDI

SUKAP İLE KARAKESTANE KÖYÜ’NDEN GELEN KAYNAK SUYUNU İLÇEYE DAĞITAN ŞEBEKE HATTININ YENİLENMESİ HEDEFLENİYOR.

SUKAP İLE KARAKESTANE KÖYÜ’NDEN GELEN KAYNAK SUYUNU İLÇEYE DAĞITAN ŞEBEKE HATTININ YENİLENMESİ HEDEFLENİYOR.

          Geçtiğimiz yıllarda Belediyemiz katkılarıyla hizmete alınmış olan Karakestane Kaynak suyunu, halkımıza daha kaliteli şartlarda temin edilmesi amacıyla İller Bankası Genel Müdürlüğü ve Ayancık Belediyesi iş birliğinde yürütülen SUKAP (Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri ) projesinin ihalesi yapıldı. Proje kapsamında, ilçe merkezindeki mevcut su hatlarının yenilenecek. Karakestane köyümüzün kaynağından gelen içme suyu tek bir depoda toplanarak, suyun tek merkezden kontrol edilmesi hedefleniyor.

Yeni su depoları yapılacak

           Projenin birinci etabı olan İletim Hattı Projeleri yapılmış olup, İller Bankasına teslim edilme aşamasındadır. Bu proje kapsamında ilçemiz Dolay Köyü mevkiinde bulunan mevcut deponun bulunduğu alana, bin tonluk yeni bir depo yapılarak, hiçbir enerji kullanılmadan cazibe sistemiyle suyun depoya akışı sağlanacak. Mehmet Akif Ersoy Okulunun üstünde bulunan alana ve Cevizli Mahallesi Fatsa mevkiine yapılacak yeni depolarla suyun ilçeye iletimi tek merkezden yönetilebilecek.

            Yine bu proje kapsamında, Karakestane Köyü’nden gelen kaynak suyunu ilçeye dağıtan mevcut şebeke hattında bulunan, asbest ve pik boruların tamamı değişecek. Halkımıza sıhhi şartlara uygun kaliteli su hizmeti verilecek.

 

 

Benzer Haberler