Haberler

Sevgili Hemşehrilerim

11.03.2020 tarihinde ortaya çıkan virüs salgını sürecinde, ilçe hıfzıssıhha kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda, belediyemizce acilen dezenfekte ilaçları tedarik edilerek corona virüsü ile 7/24 mücadele çalışması yapılmaya başlanmıştır.

11.03.2020 tarihinde ortaya çıkan virüs salgını sürecinde, ilçe hıfzıssıhha kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda, belediyemizce acilen dezenfekte ilaçları tedarik edilerek corona virüsü ile 7/24 mücadele çalışması yapılmaya başlanmıştır.

Sevgili Hemşehrilerim 11.03.2020 tarihinde ortaya çıkan virüs salgını sürecinde, ilçe hıfzıssıhha kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda, belediyemizce acilen dezenfekte ilaçları tedarik edilerek corona virüsü ile 7/24 mücadele çalışması yapılmaya başlanmıştır. Salgının ortaya çıkması ile birlikte 12 kişilik ilaçlama ekibi oluşturularak, veterinerlik hizmetlerinin denetim ve kontrolünde, tüm eğitim kurumları, camiler, yurtlar, kamu kurum ve kuruluşları, h...alkımızın yoğun olarak giriş çıkış yaptığı alanlar periyodik olarak ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir. Kamu kurumlarına dezenfektan ve maske desteği verilerek hizmetlerin aksamadan yürütülmesi sağlanmaktadır. Toplamda ilçe geneline 30.000 adet maske, dezenfekten ve eldiven dağıtımı yapılmıştır. Alınan kararlar doğrultusunda, sokağa çıkma yasağına tabi olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için, asli ihtiyaçlarını karşılamak üzere alo 153 hattı kurularak , talepte bulunan ihtiyaç sahibi ve kısıtlı vatandaşlarımızın ihtiyaçları evlerine kadar teslim edilmektedir. Ayrıca ihtiyaç sahibi 45 vatandaşımıza haftada 6 gün sıcak yemek dağıtımı aksatılmadan devam etmektedir. Hasta, yaşlı, engelli, dar gelirli 2100 aileye gıda kolisi ve 8500 adet maske dağıtımı yapılmıştır. Açık pazaryerinde alışverişe gelen vatandaşlarımıza maske, dezenfekten ve eldiven dağıtılarak, salgından korunmaları sağlanmaktadır. Virüs salgını nedeniyle hayatını kaybederek ilçemizde defnedilen vatandaşlarımızın hijyen kurallarına göre defnedilmesi için, özel ekip oluşturularak defin hizmetleri sağlanmaktadır. Çöplerin toplanmasına dikkat edilerek , konteynerler ve araçlar sık sık dezenfekte edilmekte , çevre kirliliği oluşmaması için azami gayret gösterilmektedir. Periyodik olarak cadde ve sokaklar itfaiye ekiplerince yıkanarak, salgının yayılımının azaltılması için mücadele edilmektedir. Salgın nedeniyle ilçede birçok işyeri kapatılmış ve buna bağlı olarak sokak hayvanlarının beslenme kaynakları azalmış olduğundan,belirli bölgelere yiyecek bırakılarak hayvanların aç kalmamaları ve barınmaları sağlanmaktadır. Belediye meclisimiz olağanüstü toplanarak salgın sürecinde mağdur olan esnaf ve vatandaşlarımızın belediyeye olan borçları ve ödemeleri ileriki tarihlere ertelemiştir. İlçe genelinde 2100 adet kumanya dağıtımında belediyemize destek veren Sayın ; YAŞAR AKSOY, MUSTAFA CAN, MERT ÖZTÜRK, HASAN DALKIRAN, MUKADDER YILDIRIM,RAFET ORHAN, CUMHUR YÜKSEL, SALİM YÜKSEL, CEMAL YÜKSEL,SİNAN YÜKSEL, CELAL ÜSTÜN, MELİH ÇINAR, YAŞAR ALTINTAŞ, ASIM ÜN, ALİ AKHAN, HASAN CELEPCİ, ERDOĞAN KARDEŞLER, EROL ÖZDEMİR, ALİ ÇALIŞKAN, ÜMİT DEMİRCAN, MEMİŞ CAN AKGÜL, MURAT SÖNMEZ, MEHMET EROĞLU, ERDAL ORUÇ, ADEM YILDIZ, HASAN KARA,MEHMET YENER, İLKER OĞUZ’a Şükranlarımızı sunarız.

Benzer Haberler